Sütik használata

Győri Atlétikai Club

Téged is vár a győri atlétikai Club!

A Győri Atlétikai Club az ország egyik legnagyobb vidéki sportegyesülete, ami a 2022-es évben az olimpiai rendszerben elért eredmények alapján az 5. helyen végzett.

Jelenleg 10 szakosztállyal, közel 1000 taglétszámmal működő egyesületünk a legmodernebb környezetben, szakképzett edzőkkel, verseny- hobbi- és szabadidősport lehetőséggel várja új tagjait. Csatlakozz a város legsportosabb közösséghez, a sport egyensúlyba hozza a testedet, a lelkedet, megelőzi a betegségeket, szórakoztat és fejleszti képességeidet.

A Győri AC célja, hogy az egyéni sportágakban hozzon létre egy jól működő rendszert a kiválasztástól a versenyeztetésig.

Egyesületünk részletes történetének olvasásához, kérjük kattintson ide!

Szabó Bence ezüstérmes lett, majd bejelentette visszavonulását

Bejelentette a nemzetközi szerepléstől való visszavonulását Szabó Bence (a képen balra) és Furkó Kálmán, miután szombaton a szegedi evezős Európa-bajnokságon ezüstérmet nyertek a férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli kettesek versenyszámában.

"Tudunk örülni ennek az ezüstéremnek, mégpedig amiatt a környezet és hangulat miatt, ami most körülvesz minket. Mikor elkezdtünk evezni, akkor azért még nem gondoltunk volna arra, hogy egy ilyen verseny lehet a nemzetközi pályafutásunkban az utolsó. Hazai közönség előtt egy olyan Európa-bajnokság, ahol tényleg Európa legjobbjai vannak jelen és annak ellenére, hogy nem tudtunk nyerni, egy ezüstérmet azért csak sikerült bezsebelni és mindent, ami bennünk volt, azt ki tudtuk adni. Ezt az ezüstérmet szerettük volna a közönségnek, a családunknak és elsősorban magunk miatt megnyerni" – mondta Furkó Kálmán, majd hozzátette, hogy a pénteki pályaválasztó futamban meglepték őket az osztrákok, és a döntőben sem tudtak ellenük megoldást találni.

"Nekünk bevált az, hogy egy picit gyengébb kezdéssel indulunk, és a végén tudunk mindig a mezőny elejére felzárkózni, most viszont olyan távolságban voltak az osztrákok, hogy erre nem volt lehetőségünk" – hangsúlyozta a döntő után a 26 éves Furkó.

Szabó Bence hozzátette: meglepte őket a moldáv páros, amely nagyon sokáig – nagyjából 1300 méterig – rájuk tudott tapadni, de egyáltalán nem pánikoltak és a táv második felében sikerült megelőzniük a moldáv hajót.

Utoljára versenyzett együtt tehát nemzetközi porondon a 2021-ben és 2022-ben Európa-bajnok, valamint 2022-ben és 2023-ban világbajnoki ezüstérmes könnyűsúlyú kettes egység, ezt pedig a döntőjük után jelentették be a mix zónában, még az eredményhirdetés előtt. A magyar páros ugyanakkor kiemelte, ezt a döntést már hónapokkal ezelőtt meghozták, de hazai szinten még szívesen versenyeznének.

Szabó Bence szerint visszavonulásuk egyik indoka, hogy a párizsi olimpián szerepelnek utoljára a könnyűsúlyú versenyszámok és csapattársával ellentétben ő nem szeretne edzőként tevékenykedni.

Evezés
2024-04-27
Hajszállal maradt le a kvótáról Pető Zsolt

A szegedi evezős olimpiai kvalifikáción a paraevezősöknél a GYAC versenyzője, Pető Zsolt a pénteki pályaosztó futamhoz hasonlóan a spanyol Javier García Martínez mögött másodikként ért célba. Ebben a számban mindössze egy kvótát osztottak Szegeden, ezt pedig a spanyol futamgyőztes szerezte meg, így Pető a luzerni világkvalifikációs regattán próbálkozhat még májusban.

"Az utolsó 200 méteren hallani azt, ahogyan szurkoltak a lelátóról, fantasztikus érzés volt, és már ezért megérte felkészülni, majd eljönni a kvalifikációra. Sajnos az eredmény papírforma szerint alakult, de annak azért örülök, hogy legalább a második helyet megcsináltam, mert három ellenfelemből kettő teljesen új volt, nem ismertem őket" – értékelt Pető Zsolt.

A Galcsó Vencel, Szőllősi Balázs – utóbbi szintén GYAC – összeállítású könnyűsúlyú kétpárnak nem rendeztek B döntőt, így az egység a hetedik helyen zárt.

Evezés
2024-04-26
Mészáros Krisztofer Európa-bajnoki bronzérmes lett talajon

Az olimpiai kvótás Mészáros Krisztofer bronzérmet nyert talajon a férfi tornászok Riminiben zajló Európa-bajnokságának pénteki versenynapján.

A Győri AC sportolója 14,333 ponttal a negyedik helyen jutott a fináléba, amelyben elsőként mutatta be gyakorlatát és 14,600 pontot kapott.

Mészáros legutóbb, a két évvel ezelőtti kontinensviadalon ezüstérmes lett talajon, 2020-ban pedig tagja volt a csapatversenyben bronzérmet nyert válogatottnak, azaz harmadszor állhatott dobogóra kontinensviadalon.

Az olimpiai és világbajnok izraeli Artem Dolgopyat nem tudta megvédeni Európa-bajnoki címét talajon, mert a brit Luke Whitehouse a döntő utolsó gyakorlatával megelőzte őt.

Mészáros az M1 aktuális csatornán felidézte, hogy szerdán némileg csalódott volt, amiért lemaradt a bronzéremről egyéni összetettben, és ötödik lett, de ezt nagyon hamar el kellett felejtenie, és a talaj döntőjére összpontosítani.

"Átgondoltam az egészet, és rájöttem, hogy az összetett ötödik helye nagyon jó eredmény ahhoz képest, ahogyan fel tudtam készülni erre az Európa-bajnokságra. Sajnos nagyon sokszor meg kellett állnunk, és mindig újra kellett kezdenünk a felkészülést, úgyhogy nagyon örülök az ötödik helynek" – nyilatkozta.

Hozzátette, talajon viszonylag jó gyakorlatot csinált, jó pontszámot kapott, viszont nem mindig volt pontos a leérkezése. Ha például az utolsóba jobban beleáll, az aranyéremre is lett volna esélye.

"Nagyon örülök neki, hogy mindig ott vagyok az élmezőnyben, és majd eljön az az idő is, amikor nemcsak érem lesz, hanem Európa-bajnoki cím" – szögezte le.

Mészáros emlékeztetett, hogy az olimpiáig még pontosan három hónap van hátra, és reményei szerint nagyon jól össze fognak állni addigra a gyakorlatai.

Edzője, Szűcs Róbert a magyar szövetség (MATSZ) sajtóközleményében úgy fogalmazott: ez a gyakorlat kicsit még nyers, még nincs annyira "beversenyezve", de magasabb a kiinduló pontszáma, mint a müncheni ezüstérmes gyakorlatnak. A kiinduló ponton már nem fognak változtatni az olimpiáig, a kivitelen viszont még pontosítaniuk kell.

Magyar Zoltán, a MATSZ elnöke úgy értékelt: kimondottan jó gyakorlat volt, sőt, Mészáros Krisztofer eddigi gyakorlatai közül az egyik legjobb, csak kis ellépések voltak benne. Megjegyezte: a brit és az izraeli tornász jobb volt nála anyagerőben és kivitelben, de ők hárman egyértelműen kiemelkedtek a mezőnyből.

"Úgy látom, Krisztofer egyre magabiztosabb, egyre jobb gyakorlatokat mutat be a versenyeken, folyamatosan fejlődik, akár az olimpián is döntőbe kerülhet" – vélekedett a Nemzet Sportolója.

Eredmények

Talaj: 1. Luke Whitehouse (Nagy-Britannia) 14,866 pont; 2. Artem Dolgopyat (Izrael) 14,833; 3. Mészáros Krisztofer 14,600.